החשיבות של הטמעת מערכת ERP בחברות גדולות

ראיון עם המנכ"ל וסמנכ"ל של חברת Vgarden בה הטמענו את המערכת

בכדי שעסק, בכל גודל ובכל תחום יצליח, על המנהלים שלו לקחת סיכונים מבוקרים ולנהל אותם בצורה נכונה. ניהול הסיכונים התפעוליים, הפיננסיים והאסטרטגיים של העסק מסייעת למנהלים להימנע מטעויות והפסדים ולייעל את העבודה וכך להגדיל את הרווחים. ניהול תקין של העסק והתמודדות נכונה עם הסיכונים מתחילים בהבנה ומיפוי של הרצונות, הדרישות, הצרכים והיכולות של כל אחת מהמחלקות המרכיבות את העסק, דירוג הסיכונים השונים איתם הוא מתמודד ומציאת פתרונות מתאימים תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים- וכאן נכנס לתמונה מערכת ה- ERP. חברת ADDVANT ספק שירותי יעוץ וליווי לאורך כל התהליך- מאיתור התוכנה המתאימה ועד לסיום ההטמעה שלה.

מערכת ERP– קצת פרטים טכניים והסבר על העבודה מאחורי הקלעים:

מנהל טוב חייב להיות עם אצבע על הדופק, לצורך כך עליו להיות ער וערני לפעילות החברה בכל אחת מהמחלקות בנפרד ושל כל המחלקות ביחד. עליו לדעת לקרוא את נתוני החברה והמדדים של החברה במצב אמת ולבצע בקרה ומעקב אחר הפעילות והביצועים שלה.

מערכת ERP (Enterprise Resources Planning) הינה מערכת אינטגרטיבית הכוללת את ניהול מערכות הארגון השונות- ייצור, כספים, מכירות ושיווק, לוגיסטיקה, משאבי אנוש וכוח אדם, הנדסה, תחזוקה ועוד. מטרתה של המערכת היא לחבר בין כל המערכות ולאפשר בדיקה ומעקב.

שימוש נכון במערכת זו יבטיח עמידה בדרישות, בתקנים, ביעדים ובמטרות של הארגון וגם יקטין את לקיחת הסיכונים, ולכן יש צורך להתאים את המערכת לחברה/ארגון מהמאקרו אל המיקרו. התאמת מערכת ה ERP לחברת Vgarden , בגן שמואל, כללה פגישות עם אנשי מפתח שונים בארגון, לימוד שיטות העבודה ובירור מה הנושאים החשובים עבורם על מנת להתאים את המערכת בצורה המדויקת ביותר שניתן.

עד כאן הפרטים הטכניים….

עכשיו בואו נראה מה המנהלים של החברה בה הוטמעה המערכת מספרים, חברת Vgarden המייצרת תחליפי גבינה, בשר ודגים .

"אנו עוסקים בייצור, פיתוח ושיווק בינלאומי, ולכל אחת מהמחלקות יש מערכת משלה, וחיפשנו מערכת אחת שתכלול ותחבר את כל המערכות של כל המחלקות ביחד. חיפשנו איש מקצוע שידע לאבחן ולאפיין את הצרכים ובדרישות שלנו, יבחר את המערכת הרלוונטית ויישם אותה בהתאם, ואני שמח להגיד שמצאנו את אילון רגב". מספר אילן אדוט, מנכ"ל החברה.

"התחלנו באיתור היועץ המתאים שיוכל לספק לנו אפיון ומיפוי הצרכים של החברה, חיפוש והשוואה של אלטרנטיבות בשוק וליווי של שלב ההטמעה. לאחר ששוחחתי עם ארבעה יועצים בתחום הגעתי לאילון וזיהיתי בו את המענה לכל השלבים בתהליך" אומר מור לנדסמן סמנכ"ל החברה ומוסיף  "אילון התאים לנו  מכל הבחינות. יש לו  את היכולת לתת שירות, הבנה  וירידה לפרטים, התחברות אלינו כחברה וההבנה של מה שאנחנו צריכים, והוא בעצם הוביל את התהליך." 

"אני מכיר תהליך של הטמעת מערכות שכאלה בארגונים ויודע שהם יכולים להימשך אפילו שנתיים" אומר אדוט "לאילון היה ברור שאין לנו את הזמן הזה לרשותינו, היה לו תקציב ואתגר לעמוד בו והוא אכן עשה זאת כולל חיבור של כל צוות העובדים והובלתם אל היעד בהצלחה"

את הדרך החדשה עם מערכת ה ERP החלו בחברה ב1.1.23 "היה לנו יעד מאוד קרוב , לעלות עם התוכנה בתאריך הזה והצלחנו לעמוד בזמן בזכות אילון" אומר אדוט.  לאחר ביצוע אבחון מעמיק של צרכי החברה והצלבתם עם לוח הזמנים הקצר שעמד ברשות החברה, נבחרה תוכנת פריוריטי שמתאימה לכל הפרמטרים והמאפיינים שנקבעו. " אילון ביצע אבחון מאוד רציני, פנה לכל חברות התוכנה הרלוונטיות והתאים את התוכנה המתאימה ביותר" אומר לנדסמן "לאחר מכן החלנו ליישם את המערכת ולהטמיע אותה בחברה וגם כאן אילון ליווה ומלווה אותנו עד להשלמת התהליך ".

כידוע, הטכנולוגיה בפני עצמה לא תעזור אם לא יתבצע תהליך תכנון והטמעה מסודר, ולכן ישנה חשיבות גדולה בבחירת לא רק את מערכת התוכנה המתאימה אלא את איש המקצוע שידע לבצע יישום ארגוני מתקדם והטמעת המערכת בארגון בצורה שתקל על פעילויות הניהול השונות באמצעות בקרות מונעות ובקרות מאתרות. וחברת ADDVANT מספקת את כל זה תחת מעטפת של מקצועיות ושירותיות.

אדוט חותם את התהליך במשפט אחד מסכם "הייתי לוקח אותו שוב. הוא מקצועי, תכליתי, ענייני, אכפת לו, עומד בזמנים והגון במחיר."

מוכנים להתחיל? צרו עימנו קשר על מנת שנתחיל לתכנן את העתיד שלכםClick Here

לגלות עוד מהאתר אדוונט פתרונות מתקדמים, ייעוץ ERP פתרונות תקשורת, יוביקוויטי UBNT, UNIFI

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא

לייעוץ ללא התחייבות
היי, נשמח לייעץ לך👋
היי, איך אפשר לעזור לך ?👋
דילוג לתוכן