סקירת מרכזיית IP מדגם – QX-20

כדי שתוכלו להכיר מעט יותר את מרכזיית IP QX-20 על תכונותיה הרבות, אנו מביאים לכם את עיקרי סקירת המוצר שהתפרסמה באתר  geekzoneכולל התאמה לתכונות הנוכחיות. לינק לסקירה

"למרכזיית IP מדגם QX-20 יש תכונות רבות וכולן מתרכזות בתוך יחידה שגודלה הוא כגודלו של ראוטר רגיל. לא רק שכל תכונות ה- PBX מופיעות במרכזיית IP זו, יש לה גם NAT router עם סרבר DHCP ו- DNS, אבטחה של "חומת אש" , מערכת איתור חדירות, סינון תעבורה, אבטחת איכות QoS כדי להבטיח שתעבורת הקול תקבל עדיפות על פני תעבורת אינטרנט אחרת.

למרכזיית IP מדגם QX-20 תמיכת PPoE, תמיכת PPPoA, VPN endpoint לתמיכה ב- IPSes, PPTP, L2TP ו- 3DES.

ל- Quardo 2X יש יציאה אחת של FXO RJ11 לחיבור לקו טלפון PSTN ושתי יציאות FXS לחיבור לטלפונים אנלוגיים או למכשיר פקס לתמיכה בפרוטוקול – T38. המרכזייה יכולה לטפל ב- 8 טלפוני IP עם אפשרות להרחבה לכ- 8 טלפונים IP נוספים. ההרחבה מתבצעת באמצעות רישיון שדרוג.

הדגמים של חברת Epygi הכוללים את ה-QX-50, QX-200  QX-500 QX-3000 ועוד היכולים להגיע למערכת של מעל 1000 שלוחות ואף יותר מכך בקישור בין מערכות (שילוב של טלפוני IP וטלפונים אנלוגיים). ש ניתן לבצע 20, 64 ועד 300 שיחות בו זמנית. הדגמים זמינים גם עם קישוריות ISDN, כך תוכלו לבחור כיצד לחבר את מרכזיית PBX לעולם החיצון. אמנם יש עדיפות לחיבור מרכזיית IP זו עם ספק VOIP, אבל המערכת יכולה בקלות לעשות שימוש בקווים אנלוגיים קיימים ללא חיבור לאינטרנט.

מערכות VOIP קיבלו בעבר הרבה ביקורות שליליות, מכיוון שאנשים האמינו שאיכות הקול של מערכות אלו לא הייתה מספיק טובה, אבל כל מי ששוקל להשתמש במערכת טלפון IP בשנים האחרונות ישמח לדעת שהקשיים שהיו בעבר ב- VoIP הם נחלת ההיסטוריה.

העולם עובר במהירות למרכזיות IP. הרבה אנשים אינם יודעים זאת, אבל הם כבר משוחחים פעמים רבות בטלפון, באמצעות טכנולוגיית ה- VoIP. אם מגדירים נכון את המערכת – איכות הקול זהה לזו שנשמעת בטלפון אנלוגי רגיל.
המעבר לטכנולוגיית VoIP מאפשר חיסכון משמעותי בעלויות, בנוסף לתכונות רבות אליהם לא ניתן להגיע עם מרכזיות אנלוגיות או דיגיטליות ישנות.

מרכזיית IP של חברת Epygi מספקת את כל התכונות המצופות ממערכת טלפוניה PBX והרבה יותר מכך כגון: תא קולי משולב בדוא"ל, התרעות על ידי קבלת מסרונים, "שיחה חונה", מוסיקה בהמתנה, שיחות ועידה, ועידות "וידאו", העברת שיחות, חיוג מהיר, אפשרות לצפייה ברישומי כל השיחות שנעשו על ידי המערכת, ניתוב שיחות באמצעות מספר רב של ספקים להורדת עלות השיחות ועוד תכונות רבות.

מכיוון שמרכזיית IP זו יכולה לשמש גם כראוטר עם "חומת אש" Firewall מובנית ותמיכת VPN, המרכזייה יכולה להיות פשוט מחוברת ל- ADSL קיים או למודם כבלים.
סינון השיחות מאפשר חסימת פורטים או כתובות IP, כמו גם הגבלת הגישה לאתרי אינטרנט או שירותים לא רצויים. המערכת כוללת יכולות מובנות להגנה מפני גניבת שיחות.

כל טלפון מסוג SIP אמור לעבוד עם מרכזייה זו, אבל כדאי לשקול טלפונים של היצרניות סנום, Yealink פוליקום , סיסקו או אסטרה. טלפונים של יצרניות אלו ניתן להגדיר באופן אוטומטי על ידי מרכזיית ה- Quardo. התקנת הטלפונים והגדרתם היא מאוד פשוטה.

טלפון Snom 300 בו השתמשתי, הוא מכשיר טלפון בסיסי עם 2 קווים, תצוגת LCD, 6 מקשי תכנות להתאמה אישית מלאה, חיבור LAN כפול עם סוויץ' מובנה ועוד. איכות השמע הייתה מעולה הן באמצעות השפופרת של הטלפון והן באמצעות הרמקול.  התלונה היחידה שלי היא בנוגע לתאורה אחורית של ה- LCD, (בדגמים הנמכרים בימים אלו יש כבר תאורה אחורית) אבל זו תכונה שחסרה במותגים טלפון רבים.

אחד התכונות היפות בנוגע ל- VoIp הוא שברגע שיש לך PBX שמחובר לרשת האינטרנט, אפשר לחבר את הטלפון ב- VoIp ולהשתמש בחיבור לאינטרנט בפס רחב כמעט בכל מקום בעולם – באותה דרך שבה אתם מתקשר כשאתם במשרד הביתי שלכם! העלות היחידה שלכם היא רק החיוב עבור השימוש ברשת האינטרנט.

מספר רב של יחידות Quadro יכולות להיות מגושרות יחת באמצעות האינטרנט. תכונה זו מאפשרת לחברה להיות מקושרת עם מספר רב של סניפים תוך הפחת של עלויות השיחה והגברת האפקטיביות.
בשימוש עם טלפונים ניידים התומכים ב- WiFi וב- VoIP ישנה אפשרות להחליף את הטלפון השולחני בטלפון נייד – כאשר אתם במשרד אתם יכולים להתחבר לרשת ה- WiFi – לשלוח ולקבל שיחות ממש כאילו השתמשתם בטלפון השולחני וללא חיוב על השימוש במכשיר הנייד שלכם. ברגע שאתם עוזבים את המשרד השיחות יועברו באופן אוטומטי לנייד שלכם.

יתרונות:

•    יחידה בעלת עוצמה אדירה המשלבת PBX וראוטר עם NAT, "חומת אש" ותמיכת VPN.
•    הקונפיגורציה האוטומטית הופכת את התאמת המשתמש לחופשית.
•    אפשרות לעבוד עם מספר ספקי VoIP
•    תמיכה מלאה לטלפוני SIP בניגוד למערכות IP אחרות שקושרות אתכם לספק אחד.
•    שימוש בשרת STUN פותר בעיות קישוריות הקשורות לשלוחות מרוחקות.

חסרונות:

•    חלק מ"תפריטי התכנות" הם מורכבים למדי, אך קשיים רבים נפתרים פעם אחת במהלך ההתקנה על ידי ספק ה- VoIP – כיום המערכת הרבה יותר מעודכנת ונוחה
•    עידכון ה- IVR בעבר היה מבוסס רק על XML בעיה שנפתרה בגרסאות הנוכחיות – השימוש ב- XML יכול להיות מסורבל אם אתם מתכננים לעשות שינויים תכופים במערכת, זו יכולה להיות עבודה מסורבלת מפני שחלק מהתפריטים מוגדרים באמצעות קובץ XML.
•    מערכת הכריזה מבוססת כיום על טלפוני סנום או אביזרי קצה יעודיים הן בקישור IP והן בשימוש בפורטי ה- FXS לפעמים יהיה צורך בחומרה נוספת.

לעסקים קטנים עד בינוניים שרוצים מערכת PBX אשר "פשוט עובדת", יהיה קשר להתעלם מהמרכזיות של Epygi. העלות של מרכזייה כדוגמת ה- Quardo וטלפוני IP נותנת מענה טוב בהשוואה לעלות של מערכות PBX מסורתיות. אתם תצטרכו סיבה משכנעת מאוד לא לבחור בדרך זו, אם אתם רוצים להתקין מערכת PBX חדשה או להחליף את המערכת הקיימת".

כתיבת תגובה