כיצד מערכת ERP יכולה לעזור לך לנהל את המלאי שלך?

שיתוף רו"ח ועבודה על במערכת שלנו

רוצה לדעת כיצד מערכת ERP יכולה לסייע לנהל את המלאי שלכם ולחסוך בעלויות מלאי ? ניהול המלאי במערכת ERP הינו כלי חשוב בפעילות החברה

מערכת ERP (תכנה לתכנון משאבים עסקיים) הינה כלי חשוב בניהול המלאי של חברות. הנה כמה יתרונות בניהול מלאי שמערכת ERP יכולה לספק לכם:

ניהול מלאי ממוקד:

מערכת ERP מאגדת את כל נתוני המלאי והחברה במקום אחד. איגוד הנתונים מאפשר לנהל את המלאי ממקום אחד באופן מרוכז. ניהול באופן זה מקל על הצגת מידע, ניתוח נתונים, וקבלת החלטות מבוססות על מידע מדויק ועדכני.

ניתוח נתונים וניהול תנועות מלאי:

המערכת מבצעת ניתוח נתוני המלאי, באמצעות הניתוח ניתן לזהות מגמות, רמות מלאי נמוכות וניתוח של תנועת המלאי. באמצעות ניתוח נתוני המלאי ניתן לתכנן ולקבוע את מועד הנכון להזמנת סחורה חדשה. תכנון כאמור יסייע למנוע חוסרי ו/או עודפי מלאי. חוסרי מלאי עשויים לפגוע בהכנסות כמו גם עודפי מלאי.

ניהול תהליכים והשליטה בתנועת המלאי:

מערכת ERP מאפשרת לנהל תהליכים שונים במחסנים וביחידות ייצור, כולל מיון, קבלה, אחסון, ניתוב ותפעול המלאי. ניתן לעקוב אחר תנועות המלאי מהרגע שנכנס למחסן ועד לרגע שנשלח ללקוח. ניתן גם לעקוב אחר פריטים שהוחזרו ולקבל תובנות הקשורות בפריטים אלו.

ניהול מדויק של תקופות תוקף והחלפת מלאי:

במערכת ה ERP ניתן לעדכן תקופות תוקף ורענון מראש של פריטים במחסנים. תכנון מראש של הרענון, יאפשר להערך מראש ולבצע במועד הנכון. בנוסף, ניתן להגדיר במדויק את רמות המלאי הנדרשות להחלפה. פעולות וניתוחים אלו ימנעו פיספוס בביצוע ו/או חריגה במלאי.

שליטה בעלויות מלאי:

מערכת ERP מאפשרת לחסוך בעלויות המלאי על ידי מתן מענה לרוחב יחידות העסק. ניהול עלות האחזקה, עלויות פריטים לאורך מחזור החיים שלהם. שליטה וניהול של ההובלה על ידי מערכת ERP יאפשר לנו לבחון את אופי הפעילות בכל אזור מלאי/מחסן. על ידי ניהול מדוייק של המלאי נוכל לאתר אזורי אחסון עם עליות כספיות מעבר למתוכנן או הנדרש.

מערכת ERP ושליטה במלאי:

ניהול מדויק של מלאי הינו אחד היסודות המרכזיים בהצלחת עסק כלשהו. מערכת ERP מאפשרת לנו לשלב את המידע על המלאי במקום אחד ולנהל אותו בדרך יעילה ומתקדמת. ניתוח נתונים מדויק מאפשר לנו להכיר את תנודות המלאי ולתכנן מראש את המלאי הנדרש. תכנון מלאי יבטיח שליטה ותקטין מקרים של רמות מלאי נמוכות, תנועת המלאי ואת העלויות הכרוכות בכך. הגיבוש של כל מידע על המלאי במקום אחד מאפשר קליטה ותפעול יעילים יותר, ולהגביר את יעילות וכמות פעולות האספקה. נוכל גם לקצר את זמני האספקה ולשפר את שירות הלקוחות. בנוסף, המערכת תקל על הצגת המידע וניתוח הנתונים, וכך לספק לנו מידע מדויק ועדכני לקבלת החלטות חשובות שתורמות לשיפור התהליכים ולהצלחת העסק.

יתרונות השילוב של מערכת ERP בניהול המלאי:

שילוב מערכת ERP בתהליך הניהול המלאי מציע מגוון יתרונות חשובים. הניהול המרכזי כמקור יחיד של נתוני המלאי מאפשר המנעות טעויות לקוח ואי דיוקים בתהליכי התפעול. ניתוח נתוני המלאי מאפשר זיהוי מוקדם של מגמות ושיפור תהליכים בעזרת קבלת החלטות מבוססות על מידע מדויק ועדכני. ריכוז המידע מאפשרת חסכון בזמן ומאמץ, ומקנה לנו יכולת להתמודד עם האתגרים והשינויים גדולים היכולים להתרחש בתחום המלאי כפי שקרה בתקופת הקורונה. המערכת תתרום לחסכון משמעותי בעלויות הכספיות ובעלויות השילוח. כמו כן, המערכת תתרום ליעילות תפעולית ושדרוג באיכות השירות ללקוחות. בעלי החברה יכולים לנהל בקלות את רמות המלאי, למקסם את אחזקת המלאי ולהגדיר בצורה מדויקת רמות מלאי נדרשות. כל אלו ישפיעו באופן ישיר על רווחיות העסק ומבטיחים מערכת ניהול מלאי מתקדמת ויעילה.

תהליכי הכנה ותכנון מלאי:

מערכת ERP מאפשרת לנו לבצע תהליך מדויק של הכנה ותכנון מלאי. ניתוח הנתונים, תהליך המיון ודירוג אוטומטי. ניהול המלאי באמצעות מערכות אוטומטיות הם חלק מתהליכי התכנון והכנה המבוצעים באמצעות המערכת. בזכות ריכוז המידע, נקבל את היכולת לדעת מתי נדרש להזמין פריטי מלאי ולגזור מכך את מועד קבלת ההזמנה ועד המשלוח ללקוח. התכנון כאמור, ישפיע ישירות על רמות המלאי והתהליכים ותגדיר מועדים להזמנה חדשה והערכויות ידועות מראש. התהליכים והשיפורים בתהליך הכנת ותכנון מלאי יכולים להוביל לצמיחה כלכלית ולהקטין את הפוטנציאל לאיבוד הכנסות ומלאי מת.

יישום ERP בעסקים:

מידע המלאי נאסף בבסיס הנתונים של המערכת, ומאפשר לראות נתונים מרוכזים, מאוחדים ולקשר ביניהם. עסקים רבים העושים שימוש במערכת ERP מצליחים לשפר את דיוק המידע ואיכות המלאי גם יחד. ניתן לראות בניטור המלאי בזמן אמת: התקלות במערכת יכולות להיות כאלו המשפיעות ישירות על הרישום הכספי וישפיעו על התוצאות העסקיות. ניהול מידע מדויק, עדכניים, בזמן אמת יאפשר לנו לקבל סטטיסטיקה מדוייקת.

שיפור במערכת השוק ותחרותיות:

מערכת ניהול המלאי מאפשרת לעסקים כלים מתקדמים לניתוח נתונים, תכנון מלאי וניהול של תהליכים. ניהול מלאי מדוייק בזמן אמת יביא לשיפור תהליכים בעסק. בנוסף, ויאפשר לשפר את התחרותיות של העסק.

אנו ממליצים לחברה שלך להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לקבוע את הפתרון המתאים ביותר לצרכים המיוחדים שלה.

הגדרת תהליכים תתרום לשביעות רצון גבוהה יותר של לקוחותיכם ותוכלו לשפר את ערך החברה בעיני הלקוחות שלכם.

אנו ממליצים להתייעץ ולבחון כיצד מערכת ERP יכולה להתאים לצרכים והתהליכים של החברה שלך.

כל אלה ועוד מאפשרים לספק מערכת תמחיר מעודכנת ואיכותית, טיוב המידע.

מערכת ERP מאפשרת תגובה מהירה ויעילה תוך שימור המידע של הארגון.

אני ממליץ להתייעץ איתנו כדי להבין איך מערכת ERP יכולה לסייע לכם. כיצד נוכל לכוון לערך האמיתי ש ERP יכולה לאפשר לכם באופן המיטבי לצרכים והתהליכים שלכם.

ארגונים שונים זה מזה, נכון לעבור על התהליכים ולתת דגשים ייחודיים לעסק שלכם וזאת עוד בטרם תחילת היישום בפועל.

בכדי להבטיח שהמערכת שתיושם תיתן לכם את הערך הנכון ביותר לחברה שלכם.

אדוונט ואילון מלווים חברות ביישום מערכות ERP, פריוריטי ומחשוב מעל 30 שנה תוך מתן דגש על תהליכים בחירה ויישום מערכות המתאימות לצורכי הארגון. נשמח לסייע גם לכם
אילון וחברת אדוונט עומדים לרשותכם בכל שאלה 0722702430 שלוחה 1

לגלות עוד מהאתר אדוונט פתרונות מתקדמים, ייעוץ ERP פתרונות תקשורת, יוביקוויטי UBNT, UNIFI

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא

לייעוץ ללא התחייבות
היי, נשמח לייעץ לך👋
היי, איך אפשר לעזור לך ?👋
דילוג לתוכן