אחת השיטות המקובלות בימינו לשדרוג התשתית והטלפוניה היא לפרק את התשתית הקיימת ובמקומה להקים תשתית אחודה, המשמעות היא תשתית אחת אשר עליה עוברות שתי רשתות- רשת טלפוניה ורשת מחשבים. שתי הרשתות נהיות כאחת וכל תנודה באחת מהן משפיעה גם על השניה. כמובן שלשיטה זו יש יתרונות כאשר הבולט ביניהם הוא ניהול כל המערכות ממקום אחד. אך כפי שנראה בכתבה זו, זה לא תמיד מהווה יתרון.

הטכנולוגיה של Phybridge מאפשרת הקמת רשת טלפוניה חכמה (טלפוניית IP) על בסיס התשתית הקיימת. ניתן לספק לטלפונים רשת ומתח על שני גידים בלי סיבוכים כלל. כמובן שעם כך מתלווים יתרונות רבים ומגוונים על פני הרשת האחודה.

ראשית כל קשה להתעלם כי כאשר בעל עסק מחליט לשדרג את הטלפוניה הוא מעוניין לעשות זאת באופן הבטוח ביותר- אפשרות ההאזנה לקווים מרתיעה. היום, יותר מאי פעם, ביטחון המידע הוא אחד המרכיבים היותר חשובים בעולם העסקים, ועם התפתחות הטכנולוגיה גוברת גם האפשרות לפרוץ בקלות לרשתות שונות ולהאזין לשיחות המנוהלות עם לקוחות החברה או בין העובדים. בתשתית אחודה ניתן לעשות זאת בקלות רבה ע”י חדירה דרך רשת המחשבים. עם Phybridge נחסמת היכולת הזו. לא רק שהרשתות מופרדות, ולכן אינן תלויות אחת בשנייה, רשת הטלפוניה היא על בסיס התשתית האנלוגית הישנה והבטוחה. פריצה לתשתית זו היא מסובכת וכמעט בלתי אפשרית.

על אותו משקל גם התפשטות וירוסים ומזיקים אחרים ברשת המחשבים אינה פוגעת כלל ברשת הטלפוניה, כך, גם אם נפלו המחשבים העסק יכול להמשיך לתפקד- הטלפונים נשארים ללא פגע. ואם תרצו לשדרג אחת מהרשתות מבלי לגעת בשניה? בתשתית אחודה לא ניתן לבצע זאת, כל נגיעה ברשת אחת דורשת טיפול גם בשניה, אך ברשתות נפרדות אין כל צורך לחשוב על אף רשת מעבר לזו אשר רוצים לשדרג.

בואו לא נשכח כי אנו מדברים על רשת הטלפוניה, לכן איכות השמע היא פרמטר חשוב לא פחות מכל השאר. בתשתית אחודה לעיתים קרובות רשת המחשבים מייצרת הפרעות ברשת הטלפוניה ואיכות השמע נפגעת. גם תופעה זו נפתרת כאשר הרשתות נפרדות ולא תלויות אחת בשניה. בשל כך, עם Phybridge איכות השמע טובה ואמינה יותר.

גם איתור התקלות והתחזוקה פשוטים בהרבה. ידוע מייד האם התקלה היא ברשת הטלפוניה או המחשבים ומשם הרי שאיתור התקלה נהיה ממוקד וברור יותר. כך גם לגבי התחזוקה, קל לראות את כל הסטטוסים ולהבדיל. אין בלגן או סיבוכים מיותרים. ממשק הGUI של Phybridge הינו פשוט וברור אך מחזיק בתכונות חזקות ומגוונות.

החיסכון הנובע מהעובדה שאין צורך בהקמת תשתית חדשה הינו עצום. אין צורך בארון תקשורת בכל קומה ולא בכבלים מיותרים אשר לא תמיד יש להם מקום. ניתן לפרוס את רשת הטלפוניה עד כ350 מטר (כמעט פי 4 מפריסה רגילה אשר מגיעה רק עד כ100 מטר). העלות ידועה מראש ולכן ניתן לחשב גם את החזר ההשקעה מראש. כמובן כי גם החיסכון בזמן אינו מבוטל- אחרי הכל זצן הוא כסף, ועם Phybridge ניתן לעבור לרשת טלפוניית IP במספר שעות במקום מספר שבועות ואף חודשים.

לסכיכום, PoLRE של Phybridge הינו פיתרון יעיל בהרבה על פני תשתית אחודה אשר עקב היותה אחודה עשויה להביא לצרות רבות. עם Phybridge ניתן לקיים הפרדה מלאה בין שתי הרשתות ואף לחסוך בזמן וכסף. הפריסה, פתרון תקלות ואף התחזוקה פשוטות למדי ולא מצריכות זמן רב וכאב ראש הנלווה לכך.

כתיבת תגובה