האם כדאי למנהל ה IT להוביל פרוייקט ERP

השיקולים בהובלת פרוייקט ERP ללא ייעוץ חיצוני

כאשר מדובר בפרויקט רב מערכתי ומורכב כמו מערכת תכנון משאבי ארגון (ERP), אנשי מקצוע רבים מתחום ה-IT עשויים לשאול את עצמם אם כדאי או אפשרי לנהל פרויקט כזה לבד. בחינת היבטים שונים בנושא עשויה לחדד לנו לתשובה מושכלת יותר.

ERP שמאופיין נכון משפר את היעילות
בחינת התהליכים ושילובם ביישום המערכת הם תנאי הכרחי

ניהול תהליכים והבנה עסקית

מנהלי IT ברמה הגבוהה מבינים היטב את הטכנולוגיה העומדת מאחורי מערכות ERP. אולם, השאלה היא האם למנהל ה-IT יש הבנה עסקית רחבה ותפיסה של התהליכים הארגוניים השונים הנדרשים על מנת להוביל פרויקט שמשפיע על כל הארגון. הצלחת פרויקט ERP תלויה לא רק בידע הטכני אלא גם בידע העסקי והשילוב בינהם.

תקשורת בין אישית

בניהול פרויקט ERP, תקשורת טובה היא מפתח. צריך לשכנע, לתקשר ולקדם את הפרויקט בכל שכבה וממד בארגון. יש לשקול אם למנהל ה-IT יש יכולות התקשורת הנדרשות כדי להתוות את הדרך לעובדים מכל השכבות ולשותפים בפרויקט. בנוסף, האם למנהל יש את הזמן והפניות להקדיש לפרוייקט מורכב וצרכן שעות?

ברוב המקרים, העסקת יועץ תאפשר למנהל ה IT להתמקד בקבלת החלטות. יועץ יאפשר למנהל ה IT להעביר חלק או עיקר העבודה הכרוכה בהכנסת מערכת.

ניסיון והכשרה

הניסיון האישי של מנהל ה-IT בפרויקטים דומים והכשרה ספציפית בניהול פרויקטים עשויים להיות קריטיים להצלחת הפרויקט. אם למנהל ה-IT חסר את אחד או יותר מהידע הנדרש, ככל הנראה הוא/היא לא יהיה/תהיה המועמד האידיאלי להובלת הפרויקט.

תמיכה ומשאבים מנהלתיים

פרויקט ERP דורש מיקוד, ידע, הבנה ויעילות על ידי הנהלת הארגון ומשאבים מתאימים. האם למנהל ה-IT יש גישה לרמות אלו של תמיכה וידע? בלעדיהם, ככל הנראה לא יהיה ניתן להוביל פרויקט ERP להצלחה.

צוות רב תחומי

לבסוף, ניהול פרויקט ERP אינו תהליך שמנהל IT צריך לבצע לבד. הוא דורש תיאום צמוד עם מחלקות שונות ויצירת צוות רב תחומי, שכולל אנשי IT, אנשי פיננסים, ייצור, שיווק ועוד.

מסקנה, למנהל ה-IT יש תפקיד חשוב ומרכזי בהובלת פרויקט ERP, אך עליו להיות מודע שזו אינה משימה של איש אחד. ההצלחה של פרויקט כזה תלויה בצוות שלם. מינוי מנהל ה-IT כמוביל הוא חלק מפאזל גדול יותר, ולא התמונה השלמה.

סיכום:

הגדרת תהליכי עבודה היא שלב חשוב והכרחי ביישום מערכת ERP. תהליכים עסקיים מוגדרים היטב ויעילים חיוניים להצלחת המערכת, ויאפשרו לכם את הבסיס להטמעה מוצלחת.

נשמח ללוות אתכם בתהליך !

אדוונט ואילון מלווים חברות ביישום מערכות ERP ומחשוב תוך מתן דגש על תהליכים בחירה ויישום מערכות המתאימות לצורכי הארגון. נשמח לסייע גם לכם

לגלות עוד מהאתר אדוונט פתרונות מתקדמים, ייעוץ ERP פתרונות תקשורת, יוביקוויטי UBNT, UNIFI

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא

לייעוץ ללא התחייבות
היי, נשמח לייעץ לך👋
היי, איך אפשר לעזור לך ?👋
דילוג לתוכן